Jak upiąć firanki w oknie? Ciekawe sposoby na ich wyeksponowanie

Piękne firanki zawieszone w oknie zawsze robią wrażenie. Jest to stały element dekoracyjny w większości domów. Wieszasz je w każdym pomieszczeniu – od kuchni, przez salon, po sypialnię czy łazienkę. Mogą stroić zarówno małe, jak i duże otwory okienne i każda ma swój urok. Już samo zawieszenie firany jest ozdobą, a jeśli do tego upniesz ją w efektowny sposób, to z pewnością doda ona elegancji przestrzeni, w której zawiśnie. Jeśli nie wiesz, jak upiąć firanki w oknie, zapraszamy do lektury poniższego artykułu. Zainspiruj się!

Jak wykorzystać podwiązki do upięcia firan?

Podwiązki do mocowania i formowania firan to bardzo przydatne akcesoria. Pozwalają na stworzenie efektownego wiązania i ułożenia materiału w oczekiwany przez Ciebie sposób. Dzięki nim możliwości przypinania i nadawania kształtu tkaninie są ogromne, a ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.

Jednym ze sposobów wiązania firan przy pomocy podwiązki jest przewiązanie jej w połowie wysokości lub nieco niżej. Nad wiązaniem uformuj efektowne fałdki lub zakładki, zgodnie z Twoim gustem. Jeśli masz zamontowane haczyki w ścianie, możesz również podwiązki zrobić luźniejsze i układając firankę, uzyskać piękny efekt wody. Nie bój się eksperymentować. Możesz też pokusić się o upięcie tylko z jednej strony okna. Z pewnością jest to ciekawy sposób na stworzenie aranżacji, która będzie robić wrażenie.

Jeśli chcesz zastosować podwiązki w oknach kuchni czy łazienki, nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz je dopasować kolorystycznie do upinanego materiału lub stworzyć ciekawy kontrast. Upięcie możesz zakończyć supłem lub wiązaniem na kokardę. Wszystko zależy od Ciebie.

Czy wykorzystanie podwiązek do upięcia firan to dobry pomysł?

Wykorzystując podwiązki do upinania firan, znacznie ułatwiasz sobie pracę. Dzięki nim możesz zaszaleć i stać się na chwilę dekoratorem wnętrz. Podwiązywanie nie jest koniecznością, ale dzięki niemu Twoje okno będzie wyglądało ciekawiej. Jeśli nie masz dekoratorskiego zacięcia, zawsze możesz wykorzystać gotowe wzory firan. W naszym sklepie dostępne są firanki z pięknym wykończeniem np. firany na taśmie woal z gipiurą lub firany woal na przelotkach, których upinanie w ogóle nie jest konieczne.

Jak upiąć firanki w oknie bez żadnych dodatków?

Układanie firan w oknie bez żadnych dodatków też jest możliwe. Jeśli masz krótki materiał, z pewnością będzie nieco trudniej. Masz wtedy mniej możliwości, ale nie jest to niewykonalne. Gdy jednak masz długą firanę, łatwiej będzie z niej coś wyczarować. Możesz zrobić np. supeł w połowie długości z obu stron okna. Jeśli chcesz podwiązać materiał tylko z jednej strony, możesz np. dolny róg po przekątnej podhaczyć lub przywiązać do karnisza, marszcząc nieco, by uzyskać efekt zakładek lub falbany. Możliwości jest bardzo wiele, a wszystko zależy od firany, jaką masz i od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Jak upiąć firanki w kuchni lub salonie?

Firanki w kuchni zazwyczaj nie są zbyt długie. Zależy to między innymi od usytuowania okna względem sprzętów kuchennych i blatu. Jeśli jednak chcesz podwiązać firanę w tym pomieszczeniu, możesz od razu kupić ją dłuższą, by mieć większe możliwości. Akcesoria pomocne w upinaniu firan, takie jak np. nasze klamry do firan i zasłon lub magnesy sznurkowe, będą niezastąpione, jeśli chcesz stworzyć ciekawą aranżację.

Do kuchni idealne mogą okazać się firany wykończone gipiurą, która to już sama w sobie daje piękny i na tyle bogaty efekt, że nie ma konieczności podwiązywania firanki. Idealnie sprawdzą się np. nasze modele: firana na taśmie woal z gipiurą w łuku lub firana klasyczna Deszczek Strupki na przelokach. W naszym sklepie znajdziesz te i wiele innych.

Firanki zawieszone na oknach w domu nadają mu przytulnego charakteru. Są ozdobą każdego wnętrza, dlatego warto poświęcić im trochę więcej czasu. Oprócz walorów estetycznych, równie ważna jest ochrona wnętrza przed wzrokiem sąsiadów. Jeśli nie wiedziałeś, jak upiąć firanki w oknie, to teraz już wiesz. Nie bój się eksperymentować we własnym domu, bo to w końcu Twoje cztery kąty i to Ty decydujesz, co ma być ozdobą Twojego mieszkania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl