Jak upiąć zasłony? Praktyczne porady, które ułatwią zadanie

Odpowiednia dekoracja okna ma bardzo duże znaczenie. Mowa w końcu o najważniejszym punkcie każdego pomieszczenia, który natychmiast rzuca się w oczy. Ogromną rolę odgrywają m.in. właściwe upięte tekstylia, które znacząco podkreślają cały efekt wizualny. Jak upiąć zasłony, aby wnętrze zyskało na uroku? Poznaj kilka interesujących rozwiązań pozwalających przygotować elegancką całość.

Upinanie zasłon – dobierz akcesoria do stylu pomieszczenia

Jak upiąć zasłony? Bez wątpienia do najpopularniejszych rozwiązań należą chwosty umiejscowione w połowie długości okiennych dekoracji. To najprostszy sposób, który idealnie podkreśla standardowy i uniwersalny charakter całej oprawy okna. Natomiast jeśli zależy Ci na unikalności, z powodzeniem możesz sięgnąć po ozdobne taśmy, klamry lub plecione sznurki.

Chcąc cieszyć się gustowną dekoracją, rodzaj upinaczy powinien być dostosowany do klimatu aranżacji całego pomieszczenia. Przykładowo, magnesy sznurkowe o nieskomplikowanej formie doskonale sprawdzą się w przypadku skandynawskiego stylu. Natomiast klamry ozdobne, przede wszystkim w czarnym kolorze, wpasują się w wygląd loftowy.

Mając na uwadze kolorystykę, rozsądnym rozwiązaniem jest zakup upinaczy w neutralnych barwach. Wykorzystasz je zarówno w salonie, pokoju dziecięcym, jak i każdym innym pomieszczeniu. Warto jednocześnie pamiętać, że poszczególne modele powinny współgrać z kolorem samych zasłon, a także materiałów, z których zostały uszyte.

Jak upiąć zasłony w salonie?

Nie ulega wątpliwości, że salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w mieszkaniu. Dlatego też tym bym bardziej warto zadbać w nim o elegancką dekorację okna. Odpowiednie upięcie zasłon sprawi, że całość skupi na sobie wzrok wszystkich domowników, a także czujnych gości. Nic dziwnego. Mowa w końcu o zdecydowanie najjaśniejszym punkcie wnętrza.

Jak zatem upiąć zasłony w pokoju dziennym? Sprawdzą się, chociażby wspomniane wcześniej magnesy sznurkowe. Dzięki nim możliwe jest zebranie tkaniny i wytworzenie eleganckich, równych fałd. Ciekawą alternatywą pozostają podwiązki. Ich materiał możesz dostosować do faktury i koloru samej zasłony, uzyskując tym samym spójną dekorację.

Zwróć uwagę, że salon to pomieszczenie, w którym potrzeba regularnego zasłaniania okien nie stoi na pierwszym miejscu. W związku tym przygotowane upięcie może pozostawać nieruszone przez kilka dni. Tym samym warto puścić wodze fantazji w celu przygotowania najróżniejszych kombinacji.

Nie wiesz jak upiąć zasłony? O tych rzeczach nie możesz zapomnieć!

Urządzając pokój w stylu klasycznym, prowansalskim czy też romantycznym, dzięki upięciom zasłon podkreślisz jego elegancję, a jednocześnie dodasz całemu wnętrzu znacznie więcej przytulności. Warto jednak przy tym pamiętać, że ogromną rolę odgrywa również kontrola nasłonecznienia.

Dlatego też oprócz samego upinania okiennych dekoracji nie zapominaj o dodatkowych osłonach. Doskonałym rozwiązaniem są zasłony wykonane z tkaniny typu blackout. Dzięki nim zadbasz o całkowite zablokowanie promieniu słonecznych wpadających do pomieszczenia. Spełnią swoje zadanie, gdy główne tekstylia nie będą zasłaniane po zmroku.

Z kolei należąc do zwolenniczek standardowego połączenia zasłon z firanami, warto pozwolić, aby pierwsze z nich swobodnie zwisały. Dzięki temu w każdej chwili zasłonisz i odsłonisz okno. Natomiast jeśli zastanawiasz się, jak upiąć zasłony w takiej sytuacji, wystarczy skorzystać z karnisza. Pomocą służą wówczas przelotki lub taśmy marszczące. Sięgając po nie, należy uwzględnić grubość tkanin, od której zależy finalna prezencja dekoracji.

Upinanie zasłon może uchodzić za trudną sztukę. Nic bardziej mylnego. Powyższe porady bez wątpienia pozwolą przygotować zachwycającą oprawę okna. Oczywiście dekoracyjnych rozwiązań jest znaczne więcej. Wszystko zależy tak naprawdę od własnego zmysłu dekoratorskiego oraz indywidualnego pomysłu na całą aranżację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl